královský kolín

Ani velký, ani malý

Takový je Kolín, královské město s obrovskou historií, zasazený do úrodné Polabské nížiny, který se rozprostírá po obou březích řeky Labe. Dá se říci, že na levém břehu se mnohem více bydlí, kdežto na pravém břehu se více pracuje. Díky průmyslové zóně zde sídlí množství firem a společností. Dnes tu žije okolo 35 tisíc obyvatel a každý rok se počet o několik stovek zvyšuje.

KOLÍN MÁ +/- vše

Kolín a jeho blízké okolí nabízí ke spokojenému životu vše podstatné. Množství atraktivních pracovních příležitostí, moderní nemocnici, dostatek školek i škol, sportoviště, cyklostezky, nákupní centra, nádherné historické centrum města a také kulturní život. O ten se stará nejen skvělé kolínské divadlo, ale také kino, pořádají se zde různé výstavy, přednášky či besedy nebo tradiční festival dechové hudby na počest místního rodáka Františka Kmocha.

STRATEGICKÁ POLOHA

Z Kolína je to všude kousek. Lyžovat můžete za hodinku, do Prahy se dostanete za půl, do Hradce nebo Pardubic ještě o něco dříve. A to nejen autem. Už od nepaměti byl Kolín křižovatkou obchodních cest, proto od poloviny 19. století má své pevné místo na železnici. Prochází tudy dokonce dva ze čtyř hlavních koridorů. A do Brna je to rychlejší než z Prahy!

KDE TO PŘESNĚ STAVÍME?

Projekt Za Jízdárnou je situován na jihovýchodním předměstí Kolína. Hlavní příjezd „domů“ bude situován do slepé ulice Žižkova. Odpadá tím problém s ranní dopravní špičkou a zároveň se tím minimalizuje nebezpečí, které do blízkosti obytných zón frekventovaná komunikace logicky vždy přináší. Výhodou je i poloha Jízdárny, která je velmi blízko k nájezdu na obchvat města. A dárek navíc, vyjednali jsme pro Vás zřízení úplně nové autobusové zastávky přímo v areálu.

Je to kousek

Do nemocnice to je pěšky 5 minut. Za čtvrt hodiny se dostanete nejen do prodejny Kauflandu a Billy, ale také do školky nebo školy. Autobusem, na kole nebo autem je to otázka několika minut.

BÝT ŽÁKEM V KOLÍNĚ

Znamená mít velký výběr. V dnešní době věc naprosto nevídaná, ale například mateřských školek je v Kolíně více než tucet. Základní školu budete asi vybírat také delší dobu, je jich tady rovných 9. Po povinné školní docházce se nic zásadního nemění, v Kolíně je na výběr i v tomto případě několik středních škol, učiliště i gymnázium.

Sportem ku zdraví?

V Kolíně to určitě jde. Nemocnici máte přece kousek :) Sportovcům, mimo multisportovní hřiště, které je vlastně Vaše, a na které koukáte z okna, je tady k dispozici aquapark, zimní stadion, atletický stadion, hokejbalová hřiště, centrální dětské hřiště, volnočasový areál, fitka, tělocvičny, restaurace Plzeňka...